Morenarul Andrei Ivan, un nou gol pentru Universitatea Craiova. A ajuns la “borna” 8 în actuala stagiune

Dâmbovițeanul Andrei Ivan a reușit un noul gol pentru Universitatea Craiova în Liga 1. În această seară, morenarul de 24 de ani a marcat împotriva lui FC Botoșani, într-un joc pierdut de olteni cu scorul de 2-3. În disputa ce a contat pentru etapa a 7-a play-off-ului, Ivan a marcat cel de-al doilea gol al Universității, în minutul 57, printr-o lovitură de cap. Primul gol al Craiovei în partida cu Botoșani a fost înscris de Nistor, în minutul 25. Pentru FC Botoșani au punctat Mawas (9), Chindriș (45) și Papa (87).

După reușita din această seară, Andrei Ivan a ajuns la cota 8, în sezonul actual al Ligii 1. Reușita din meciul cu Botoșani a fost a treia pentru dâmbovițean în play-off, după cele din jocurile cu CFR Cluj și FC Botoșani. În schimb, în sezonul regular, morenarul a punctat în meciurile cu Viitorul, Voluntari, Poli Iași, Dinamo și Gaz Metan Mediaș. Totodată, în actuala stagiune, Ivan are 34 de apariții și 3 asisst-uri pentru Universitatea în toate competițiile.

Potrivit Transfermarkt, dâmbovițeanul are o cotă de piață de 800 000 de euro.