Izabela Gânju, o mare speranţă a handbalului dâmboviţean. Medaliată cu bronz la Campionatul Național de junioare III

Sezon excelent pentru o speranță a handbalului dâmbovițean! Izabela Gânju a intrat în posesia medaliei de bronz la Campionatul Național de junioare III, după ce echipa sa, Sporting Ghimbav, a terminat stagiunea pe locul 3. La turneul final, găzduit de orașul Moreni, formația brașoveană, antrenată de Mihaela Tivadar, Viorel Irimie și Cristina Romilă, și-a asigurat locul al treilea pe podium, după ce a dispus în finala mică de CSȘ Bacău, cu 33-26 (13-11). În schimb, în disputa pentru intrarea în finala mare, Ghimbavul a cedat în fața lui CSȘ 2 Baia Mare, cu 30-35. Noua campioană a României la handbal feminin – junioare III a devenit CSM București, în urma victoriei din finală cu Baia Mare, cu 45-30. Pe de altă parte, în finala mică, Izabela Gânju și-a trecut în cont 4 goluri pentru gruparea din Ghimbav. Dâmbovițeanca a ajuns la formația din județul Brașov în toamna anului trecut, sub formă de împrumut de la Centrul Național de Excelență de la Brașov. Interul dâmbovițean a fost transferat de Centrul Național de Excelență de la CSȘ Târgoviște, unde cel care a descoperit-o a fost Adrian Apostol. Pe de altă parte, Izabela Gânju este și componentă a lotului național de cadete al României.