Incredibil! Meci cu 24 de goluri în Liga a 4-a dâmbovițeană. Au fost marcate într-o singură repriză

Schimbare de lider în campionatul județean! Gloria Cornești a urcat, ieri, pe primul loc în Liga a 4-a dâmbovițeană, la capătul unui meci scandalos, susținut cu Bradul Moroeni, pe teren propriu.

Formația lui Nelu Radu a urcat pe prima treaptă a podiumului după ce i-a luat locul Recoltei Gura Șuții, echipă ce a cedat, neașteptat,  jocul cu Olimpicii Ulmi, cu 1-2. Gloria Cornești și-a asigurat toate punctele cu “pădurarii” mai repede decât s-a așteptat. Cum formația oaspete a rămas în efectiv incomplet pe teren, arbitrul Marian Mălău a fost nevoit să întrerupă meciul, în minutul 47, la scorul de 24-0 pentru corneșteni! “Mai mulți jucători  de la Moroeni au acuzat la pauză dureri de picioare și de abdomen, iar când au revenit pe teren nu au mai putut juca. Unii dintre ei chiar au vomat. Medicul a consemnat totul într-un raport. Când au ieșit pe teren pentru repriza a doua unii dintre ei nu au mai putut evolua. Iar în minutul 47 din cauză că jucătorii nu au mai putut evolua echipa oaspete a rămas în efectiv incomplet, iar arbitrul a fost nevoit să întrerupă meciul”, ne-a declarat Dumitru Nistor, observatorul jocului de la Cornești.  După cele văzute la Cornești, campionatul județean se dovedește un circ ieftin, în care anumite echipe își bat joc pur și simplu de competiție. Așadar, încă o dată se dovedește că în Liga a 4-a dâmbovițeană ar trebui înscrise mai puține echipe pentru ca întrecerea să fie una spectaculoasă și echilibrată.