Incendiu violent la o casă din Dâmbovița! Un bărbat a făcut atac de panică

Publicitate

A fost incendiu violent, luni după-amiază, la o casă din comuna Poiana, județul Dâmbovița. Pompierii militari au acționat de urgență pentru lichidarea flăcărilor care au cuprins locuința, pe o suprafață de aproximativ 120 de metri pătrați.

Un bărbat, în vârstă de 61 de ani, a făcut atac de panică și a fost asistat de către echipajul medical ajuns la fața locului. Ulterior, acesta a refuzat transportul la spital.

„În jurul orei 14.07, am fost solicitați să intervenim în cazul unui incendiu produs la o casă în localitatea Poiana. La sosirea echipajelor de intervenție, incendiul se manifesta la acoperișul casei pe o suprafață de aproximativ 120 de metri pătrați. Incendiul a fost localizat, iar echipajele au lucrat la lichidarea acestuia”, a transmis ISU Dâmbovița.

Pentru stingerea flăcărilor au acționat pompierii Gărzii de Intervenție Potlogi și Detașamentului Titu, cu 3 autospeciale de stingere și un echipaj SMURD.

Publicitate

Dacă ţi-a plăcut articolul, dă-ne un LIKE!