FC Pucioasa și Flacăra Moreni și-au aflat adversarele din primul tur al Cupei României

Publicitate

Astăzi, divizionare C dâmbovițene FC Pucioasa și Flacăra Moreni și-au aflat adversarele din primul tur al Cupei României.

Astfel, după ce Federația Română de Fotbal a făcut public țintarul primei faze a întrecerii, FC Pucioasa va da piept cu argeșenii de la Inter Aninoasa, câștigătoarea Cupei din județul vecin, iar Flacăra Moreni va înfrunta prahovenii de la AS CS Petrolul 95. Atât, Pucioasa, cât și Moreni vor evolua în deplasare în runda inaugurală a Cupei.

În prima fază a Cupei vor avea loc 41 de jocuri, care se vor disputa pe 28 iulie, de la ora 17.30.

În această fază se întâlnesc reprezentantele județene, nu însă din toate județele, fiindcă unele AJF-uri nu au organizat faza județeană a Cupei României sau nu au avut campionat în sezonul trecut, și echipe care au activat în ediția precedentă a Ligii 3.

Jocurile au fost determinate de FRF pe criteriul geografic:

Armata Aurul Brad – CS Hunedoara
ACS Poli Timişoara – CSM Deva
ACS Nera Bozovici – Progresul Ezeriş
CS Universitatea de Vest din Timişoara – CSC Ghiroda şi Giarmata Vii
Fortuna Becicherecu Mic – Avântul Periam
Gloria Lunca Teuz Cermei – Lotus Băile Felix
Foresta Tileagd – Luceafărul Oradea
Sportul Beclean – Someşul Dej
ACS Floreşti – Sănătatea Cluj
ASCF Lăpuş R – Progresul Şomcuta Mare
Ştiinţa Beltiug – CSM Satu Mare
Rapid Jibou – Sportul Şimleu Silvaniei
Voinţa Stremţ – CS Ocna Mureş
Industria Galda – AFC Unirea 1924
ACS Steagu Roşu Braşov – Kids Tâmpa Braşov
FC Avrig – Olimpic Cetate Râşnov
Kinder Sângeorgiu de Mureş – Unirea Ungheni
Golimpiakosz Odorheiu Secuiesc – AFC Odorheiu Secuiesc
Inter Aninoasa – FC Pucioasa
Asalt Bucureşti – ACSM Olteniţa
Viitorul Curiţa – CSM Bacău
Moldova Cristești – Dante Botoşani
CSM Paşcani – Huşana Huşi
Juniorul Suceava – Şomuz Fălticeni
CSM Vaslui – Sporting Juniorul Vaslui
Victoria Traian – Viitorul Ianca
Înfrăţirea Jilavele – Recolta Gheorghe Doja
Pescăruşul Sarichioi Junior – Sportul Chiscani
CS Năvodari – Gloria Albeşti
Zimbrul Slobozia Conachi – Sporting Lieşti
Phoenix Poşta Câlnău – CSO Plopeni
Inizio Focşani – KSE Târgu Secuiesc
Dunărea Ciocăneşti – Înainte Modelu
CS Făurei – Agricola Borcea
CS Brăneşti – CS Tunari
ASCS Petrolul 95 – Flacăra Moreni
Maxima Hobaia – CSM Alexandria
CS Cârcea – Petrolul Potcoava
Viitorul Şimian – Gilortul Târgu Cărbuneşti
Sparta Râmnicu Vâlcea – Flacăra Horezu
Minerul Costeşti – CSM Jiul Petroşani

Câștigătoarele acestor meciuri se vor califica în următoarea fază a Cupei României, a II-a, care este stabilită pentru ziua de 11 august 2021.

Dacă ţi-a plăcut articolul, dă-ne un LIKE!