FC Pucioasa, out din Cupă! Formația dâmbovițeană a fost învinsă în turul 3 de SR Brașov, echipă antrenată de dâmbovițeanul Liviu Nicolae

Aventura echipei FC Pucioasa a luat sfârșit în Cupa României. Miercuri după-amiază, formația antrenată de Nicu Croitoru s-a oprit în turul 3 al competiției după ce a fost învinsă cu scorul de 5-3, după executarea loviturilor de departajare, de către SR  Brașov, echipă pregătită de dâmbovițeanul Liviu Nicolae. Pe arena de pe “Patrana”, brașovenii au deschis scorul, în prima repriză, prin Răchișan, iar golul egalizator al Pucioasei a picat în actul secund, în urma reușitei semnate de Petre.

La loviturile de departajare, după 120 de minute de joc, fotbaliștii Steagului Roșu și-au arătat superioritatea, marcând prin Răchișan, Fekete, Iordache și Burlacu. Pentru Pucioasa au înscris Simion și C. Stoica. În schimb, de la Pucioasa au ratat Lungeanu și Neacșu, iar de la Brașov Boricean.

Sursă foto: mytex.ro