FC Argeş – FC Pucioasa, amical cu multe goluri, un penalty şi un autogol

Distribuie

FC Pucioasa a încheiat printr-o înfrângere cel de-al doilea test de verificare al verii. Într-un amical susținut pe arena “Nicolae Dobrin” din Pitești, “bombonarii au cedat cu 2-4 în fața divizionarei B FC Argeș, antrenată de Nicolae Dică. În partida cu alb-violeții, dâmbovițenii au cedat rapid terenul, iar după trecerea primului sfert de oră gazdele aveau deja un avantaj de două goluri tabelă, în reușitelor semnate de Nini Popescu (11) și Georgescu (12 – autogol). În finalul primei reprize argeșenii au mai punctat o dată prin A. Popa (44), iar la finalul primei ore de joc au mai înscris o dată prin A. Stan. Pentru dâmbovițenii cele două reușite au venit în ultimele 25 de minute ale întâlnirii, când Roman (66) și Iamandache (72 – pen) au salvat într-o anumită măsură onoarea formației de pe “Patrana”.  În primul amical din perioada de pregătire, Pucioasa a trecut la scor de juniorii Nucetului.

FC Argeș – FC Pucioasa  4-2 (3-0)

Marcatori: N. Popescu (11), Georgescu (12 –aut), A, Popa (60), A. Stan (60)/ Roman (66), Iamandache (72-pen).

Pucioasa: Priseceanu – Ilie, Marina, Georgescu, Diță – Grigorescu, Parghel, Marmandiu, Iamandache – Roman, Țilică. Rezerve: Călinescu, Grancea, Vlada, Samoilă, Godinac, Manolache, Nisipeanu, Marcu. Antrenor: Romică Ciobanu.

Sursă foto: fotbalclubarges.ro