FC Aninoasa a călcat strâmb și în penultima deplasare a campionatului!

FC Aninoasa a încheiat printr-o înfrângere penultima deplasare a campionatului. Echipa din apropierea Târgoviștei a cedat duelul suferinței cu Viitorul Domnești, cu 1-2, la capătul unui joc în care în secvențele de final s-au marcat majoritatea golurilor.

Formația gazdă a deschis scorul prin V. Stan, în minutul 42, după care tot echipa lui Valentin Bădoi l-a majorat prin Obreja (90+4). Pentru Aninoasa, golul de onoare a fost semnat de Pahonțu, în minutul 90+6. După înfrângerea cu Domnești, Aninoasa a picat pe ultimul loc în serie, iar în ultimele două meciuri din acest sezon este obligată să obțină maximum de puncte. Astfel, în disputele cu Sporting Roșiori și CS Tunari, cuvântul de ordine va fi de bun început doar victoria. Antrenorul Cristi Bălașa a folosit în disputa cu Domnești o formulă de echipă alcătuită din Grigore – Marina, Blas, Neaga (60 Năstase), Pahonțu – Grigorescu, Lică (47 Călinescu), Dinu (76 G. Matei), Nedelea – Maican, Leotescu.