Emil Săndoi, după remiza cu FC U Craiova: “Am luat un punct de la o echipă foarte bună”

Remiza obținută de Chindia Târgoviște în duelul cu FC U Craiova, 0-0, din deplasare, a mulțumit conducerea tehnică a formației dâmbovițene. Emil Săndoi a considerat la finalul întâlnirii cu oltenii că echipa sa a ajuns la al doilea rezultat pozitiv consecutiv în campionat.

“Cred că a fost un joc echilibrat, dar noi am fost mai periculoși în fața porții. Mi-aș fi dorit victoria, dar trebuie să iau jumătatea plină a paharului, este al doilea rezultat pozitiv consecutiv pentru echipa noastră.

Încercăm să luăm jumătatea plină a paharului pentru că nu am luat gol, e a doua etapă când nu luăm gol, am luat un punct de la o echipă foarte bună. Un plus pentru FC U Craiova în prima repriză, un plus pentru noi în repriza a doua, cred că ocaziile mai clare noi le-am avut”, a transmis Emil Săndoi la finalul jocului de pe “Ion Oblemenco”.