Echipa lui Cristi Bălașa s-a ținut tare la Turnu Severin! FC Pucioasa a remizat cu U. Craiova

Meciurile împotriva echipelor din Oltenia priește de minune lui FC Pucioasa în acest sezon! După succesul cu Filiași, echipa antrenată de Cristi Bălașa a reușit să smulgă un punct important în disputa cu Universitatea Craiova, susținută la Turnu Severin.

În jocul cu formația pregătită de Ștefan Stoica formația dâmbovițeană s-a ținut tare, iar la finalul celor 90 de minute a terminat neînvinsă, scor 0-0. Mai mult de atât, în ultimele 28 de minute ale meciulului, Pucioasa a jucat cu un om în minus, după eliminarea atacantului Codroiu. După remiza “albă” cu Universitatea, gruparea din dealul “Patrana” a urcat pe locul 8 în ierarhia seriei C3, cu 4 puncte acumulate. În disputa cu Craiova, Pucioasa a aliniat un “11” alcătuit din Curiman – Călin, Marina, Blas, Diță – Calofir, Lungeanu, Lețu (67 Nedelea), Iamandache (90 Niță) – Codroiu, Niculăescu (88 Grigorescu). Etapa viitoare, formația dâmbovițeană va înfrunta, pe teren propriu, CS U Craiova 2.