Din nou victima arbitrilor! Chindia Târgoviște, înfrângere cu CFR Cluj după o eroare de arbitraj

Chindia Târgoviște a încheiat printr-o înfrângere duelul cu CFR Cluj, programat în etapa cu numărul 18 a campionatului. Pe stadionul “Ilie Oană” din Ploiești, dâmbovițenii s-au înclinat cu 0-1, după ce campioana României a reușit să marcheze în urma unei erori de arbitraj.

În minutul 21, Omrani a marcat singurul gol al meciului, după ce î n prealabil, Costache, autorul centrării, a comis un henț în momentul preluării, pe care arbitrul Radu Petrescu l-a trecut cu vederea.

În finalul primei reprize, Chindia a avut posibilitatea de a restabili egalitatea, dar Șerban a trimis pe lângă centrarea excelentă venită de la Popa. De asemenea, în actul secund, Neguț a irosit o altă mare ocazie de gol.

Pentru Chindia, eșecul de astăzi a fost al șaptelea în actuala stagiune. Cu 19 puncte acumulate, după 18 meciuri jucate, formația târgovișteană ocupă locul 10 în Liga 1.

Etapa viitoare, în deplasare, Chindia va da peste Dinamo București.

Chindia Târgoviște – CFR Cluj 0-1 (0-1)

Marcator: Omrani (21)

Chindia: Căbuz – Corbu (78 Martac), Căpușă, Celea, Roumpoulakou (90 Stoian) – Neguț, Dulca, Kocic (59 Florea), Popadiuc – M. Șerban (59 Jipa) – D. Popa. Antrenor: Emil Săndoi.

CFR: Hindrich – Susic, Graovac, Cestor, Camora – Sigurjonsson (61 Păun), Boateng (82 Bordeanu), Deac – Omrani (90 F. Ștefan), Debeljuh, Costache (61 Chipciu). Antrenor: Dan Petrescu.

Sursă foto: Chindia Târgoviște