Diana Ivăncescu, pe podium la Crosul Internațional 15 Noiembrie

Diana Ivăncescu, atletă a Clubului Sportiv Târgoviște, continuă să se prezinte destul de  bine la concursurile de cros din această toamnă. Sportiva clubului dâmbovițean, antrenată de Desdemona Ionescu Banu, a bifat un nou rezultat bun la sfârșitul săptămânii trecute, în cadrul Crosului Internațional 15 Noiembrie, desfășurat la Brașov.

La tineret, Diana a terminat cursa de 5 000 de metri pe locul 3, cu timpul de 17.51, iar la general s-a clasat pe locul 18, dintr-un total de 107 concurente. La categoria tineret, sportiva de la CS Târgoviște a fost depășită de Alina Butnariu (Târgu Jiu) – 17.30 și de Julia Milena Augsburger (Piatra Neamț) – 17.35. În urmă cu două săptămâni, Ivăncescu a cucerit medalia de argint în probe pe echipe a Campionatului Balcanic, alături de echipa României de tineret. Tot la Crosul Internațional 15 Noiembrie, un alt sportiv care a reprezentat CS Târgoviște a fost Cristian Stoean, pregătit de Nicolae Guțoiu. Acesta a terminat concursul la tineret pe locul 7, iar la general pe 38, cu timpul de 16.25.