Debut perfect pentru morenarul Andrei Ivan în noul campionat al Ligii 1. A marcat și a adus victoria lui CS U Craiova în duelul cu FC Argeș

Moreanrul Andrei Ivan a început în forță noul sezon al Ligii 1! Atacantul dâmbovițean a reușit să marcheze în disputa cu FC Argeș, pe care echipa sa, CS U  Craiova, a câștigat-o cu scorul de 1-0, în runda inaugurală a campionatului.

În partida de pe “Ion Oblemenco”, morenarul a marcat singurul gol al întâlnirii în minutul 55, din plonjon, din centrul careului, după o fază superbă al lui George Cîmpanu.

În disputa cu piteștenii, Ivan a evoluat 84 de minute, iar apoi a fost schimbat cu Screciu.

De-alungul carierei, morenarul a jucat la CS U Craiova U19, Krasnodar și Rapid Viena. Cota de piață a fotbalistului de 24 de ani este de 1 milion de euro.

Un alt dâmbovițean din angrenajul Craiovei care a fost titular cu piteștenii a fost și fundașul Mihai Bălașa.