De trei ori pe podium la Cluj! Luptătoarele de la CSM Târgoviște au obținut două medalii de argint și una de bronz la Campionatul Național pentru seniori U23

Sportivele de la CSM Târgoviște au luat cu asalt podiumului Campionatului Național de lupte pentru seniori U23! La capătul unor evoluții foarte bune, sportivele antrenate de Georgiana Filip au urcat de trei ori pe podiumul de premiere al concursului găzduit de orașul Cluj-Napoca.

Denisa Fodor și Simona Ionescu au reușit la finalul întrecerii să intre în posesia argintului. Prima sportivă a terminat pe locul 2 la categoria 53 de kilograme, iar a doua sportivă a urcat pe treapta a doua a podiumului la categoria 59 de kilograme.  Atât Denisa, cât și Simona s-au luptat pentru medalia de aur, însă au pierdut meciurile la limită. Denisa accidentându-se încă din primul minut la umăr, dar reușind totuși să ducă meciul până la sfârșit

Tododată, la aceeași competiție, Bianca Andreiaș, a cucerit bronzul la categoria 62 de kilograme. O altă sportivă ce a reprezentat CSM Târgoviște la ediția din acest an a întrecerii a fost Diana Vlăsceanu, la categoria 76 de kilograme.

În urma acestor rezultate, CSM Târgoviște a reușit să se claseze în primele 3 cluburi din țară, ocupând locul 3.