De la extaz la agonie! Chindia Târgoviște , înfrângere cu Sepsi Sfântu Gheorghe

Chindia Târgoviște a încheiat printr-o înfrângere meciul cu Sepsi Sfântu Gheorghe, ce a contat pentru etapa a 11-a a campionatului. Dâmbovițenii s-au înclinat cu 1-2, după ce în prima repriză au condus cu 1-0, în urma reușitei semnate de Denis Dumitrașcu (39).

Evoluția ștearsă a elevilor lui Emil Săndoi s-a observat și mai mult în actul secund, iar adversarul a profitat din plin de acest fapt. Pentru început, Sepsi a restabilit egalitatea prin Aganovic (69), iar cu 13 minute înainte de final a dat lovitura de grație prin Achahbar, printr-un șut lângă bară, expediat din afara careului.

După eșecul cu Sfântu Gheorghe, Chindia a rămas pe locul 8, cu 14 puncte acumulate în 11 jocuri disputate. În schimb, victoria obținută cu Târgoviștea a urcat Sfântu Gheorghe pe locul 4 în clasament, cu 19 puncte contabilizate.

Etapa viitoare, tot la Giurgiu, Chindia va înfrunta pe Astra.

Chindia Târgoviște – Sepsi Sfântu Gheorghe  1-2 (1-0)

Marcatori: Dumitrașcu (39)/ Aganovic (69), Achahbar (77).

Chindia: Aioani – Căpușă, Iacob, Pițian, Fomba – Neguț, Dulca (79 Yameogo), Rață (82 Cherchez), Dumitrașcu – D. Popa (85 Neicuțescu), Florea (79 M. Costea). Antrenor: Emil Săndoi.

Sepsi: Fernandez – Radoslav, Tincu, Dumitrescu, F. Ștefan – Golofca (63 Aganovic), Fofana (46 Fulop), Vașvari, Purece (85 Gal-Andrezly)– Petrila (46 Achahbar), Bajrovic (Safranko). Antrenor: Leo Grozavu.

Sursă foto: AFC Chindia Târgoviște