Dâmbovițeanul Octavian Popescu s-a lipit din nou de gol în tricoul lui FCSB! A înscris cu Gaz Metan Mediaș și a ajuns la a doua reușită stagională

Dâmbovițeanul Octavian Popescu s-a lipit din nou de gol în echipamentul lui FCSB. Duminică seara, echipa finanțată de Gigi Becali a dispus cu 2-1 de Gaz Metan Mediaș, iar tânărul atacant a marcat al doilea gol al echipei antrenate de Dinu Tudoran.

Reușita jucătorului a fost realizată la puțin timp după ce a intrat în teren, în minutul 79, în locul lui Crețu. Pentru Tavi Popescu, golul cu Gaz Metan este al doilea din acest sezon, după cel cu CSU U Craiova, din etapa a doua.

Tot în meciul cu Mediaș, primul gol al FCSB-ului a purtat semnătura unui alt dâmbovițean. Găeșteanul Florin Tănase a punctat în minutul 12, după ce a transformat fără emoții un penalty. Reușita cu “găzarii” a fost prima pentru “Tase” în acest campionat. Stagiunea precedentă, atacantul a fost golgheterul României.