Dâmbovițeanul Octavian Popescu, revenire cu gol la FCSB! A ajuns la cota 4, după reușita cu FC Argeș

Revenire cu gol pentru Octavian Popescu la FCSB! Fotbalistul dâmbovițean a reușit, duminică seara, să-și treacă în cont o nouă reușită în echipamentul echipei antrenat de Edi Iordănescu. De această dată, jucătorul originar din comuna Nucet a marcat împotriva lui FC Argeș, echipă învinsă de FCSB cu 2-1.

Tavi Popescu a intrat pe teren în minutul 59 al jocului cu piteștenii, iar 9 minute mai  târziu a reușit să restabilească egalitatea pentru bucureșteni, 1-1, în disputa găzduită de stadionul din Buzău. Dâmbovițeanul a primit mingea de la Tofan, după o respingere greșită, iar apoi l-a executat perfect pe Greab printr-un șut de la marginea careului,  la colțul lung.

Fotbalistul dâmbovițean nu mai jucase pentru FCSB de la jumătatea lunii septembrie, din cauza unei accidentări.

Reușita cu FC Argeș a fost a patra pentru Popescu în acest campionat, după cele cu Universitatea Craiova, Gaz Metan Mediaș și Dinamo București.

Potrivit Transfermarkt, cota de piață a fotbalistului de doar 18 ani este de 1.60 milioane de euro.