Dâmbovițeanul Mihai Bălașa, gol pentru CS U Craiova în optimile Cupei României

Dâmbovițeanul Mihai Bălașa s-a aflat pe lista marcatorilor Universității Craiova în meciul cu Minaur Baia Mare, din optimile de finală ale Cupei României. Apărătorul de 26 de ani a înscris în disputa dintre cele două formații în minutul 54. După disputa de aseară, atât Bălașa, cât și alți doi dâmbovițeni Andrei Ivan (atacant) și Laurențiu Reghecampf (antrenor) au acces cu Craiova în sferturile competiției Ko.

În meciul câștigat de Craiova cu 4-0, Bălașa a fost titular în flancul drept al apărării. Pe lângă Bălașa, alți marcatori ai Universității în jocul cu Baia Mare au fost Gustavo (9), M. Constantin (13-pen) și Koljic (56).

Până să ajungă la Craiova, în 2019, Bălașa a mai evoluat la formații precum FCSB, AS Roma, Trapani, Crotone, FC Viitorul și Academia Hagi.

Potrivit Transfermarkt, cota de piață a fundașului dâmbovițean este 1.10 milioane de euro.