Dâmbovițeanul David Neacșu, pentru a treia oară pe podium la Campionatul Național de Înot pentru cadeți! Argint, în proba de 100 m liber

Dâmbovițeanul David Neacșu a fost de neoprit la actuala ediție a Campionatului Național de Înot pentru cadeți! Sportivul de la CSM Târgoviște a reușit să urce pentru a treia oară, în această săptămână, pe podiumul de premiere la competiția găzduită de Complexul Național “Lia Manoliu”.

Duminică de dimineață, în “proba regină “ a întrecerii, cea de 100 metri, sportivul antrenat de Gheorghe Tzitzeclis a cucerit medalia de argint, după ce s-a clasat pe locul 2.

Argintul de astăzi a reprezentat a treia medalie obținută de David Neacșu la campionatul Național pentru cadeți, după argintul de la 400 m liber și bronzul de la 100 m bras.