Dâmbovițeanul Cristian Neguț a reușit un nou gol pentru FC Hermannstadt, în Superligă. Atacantul formației sibiene a marcat în prima etapă a play-out-ului, în disputa cu Unirea Slobozia, încheiată cu scorul de 1-1.
Jucătorul în vârstă de 29 de ani a deschis scorul partidei, în repriza a doua, după ce a profitat de o gafă mare a portarului advers. Chiar dacă s-a aflat într-o poziție complicată, atacantul a reușit să trimită mingea în poarta echipei ialomițene.
Cristi Neguț a ajuns la al doilea gol consecutiv pentru Hermannstadt, după ce săptămână trecută, în ultima etapă a sezonului regular, a marcat în duelul cu Rapid București, când sibienii s-au impus cu 1-0.
După reușita cu Unirea Slobozia, Neguț a atins cota 4 în actuala ediție a campionatului. Jucătorul care a început fotbalul la GȘA Nucet, a mai evoluat în carieră pentru Urban Titu, Chindia Târgoviște și CFR Cluj.