Dâmbovițeanca Simona Ionescu, campioană a României la lupte pe plajă

Dâmbovițeanca Simona Ionescu a fost de neoprit la ediția din acest an a Campionatului Național de lupte pe plajă, găzduit de Costinești. Sportiva de la CSM Târgoviște a devenit campioană a României, la categoria 60 de kilograme, la capătul unor evoluții de excepție. Eleva Georgianei Filip Paic și-a adjudecat medalia de aur după ce a obținut victorii pe linie pe plaja de la Costinești.

O altă sportivă de la CSM Târgoviște care s-a remarcat la Naționalele de plajă a fost Diana Vlăsceanu. Aceasta și-a trecut în cont medalia de argint la +70 de kilograme. În finală, din cauza unei accidentări la gleznă în meciul anterior, luptătoarea de la CSM nu a mai putut lupta.

Cea de-a treia luptătoare a CSM-ului prezentă la Costinești, Denisa Fodo, a terminat pe locul 4 concursul destinat categoriei 60 de kilograme.

Rezultatele sportivelor pregătite de Georgiana Filip Paic au dus CSM Târgoviște pe primul loc în clasamentul pe echipe la Campionatele Naționale de lupte pe plajă.