CSM Târgoviște susține astăzi manșa retur a duelului cu Fatum Nyiregyhaza din 16-imile CEV Cup

Echipa de volei feminin a Clubului Sportiv Municipal Târgoviște susține astăzi manșa secundă a duelului cu Fatum Nyiregyhaza, din 16-imile CEV Cup. Disputa dintre cele două formații va începe la ora 19.00 și va fi găzduită de Sala Continental Arena din Nyiregyhaza.

După succesul din tur, formația maghiară pornește cu prima șansă de calificare în optimile întrecerii. În manșa tur, Fatum s-a impus cu 3-2 în Sala Sporturilor din Târgoviște.

CSM vizează în această seară să întoarcă rezultatul din tur pentru a putea merge în următoarea fază a competiției. Moralul formației târgoviștene este unul bun după ce a încheiat prima parte a campionatului cu patru victorii consecutive, iar cel mai important succes  a fost bifat în fața campioanei CS Volei Alba Blaj.

Cu un sezon în urmă, CSM s-a oprit tot în faza 16-imilor a CEV Cup, fiind eliminată de Galatasaray Istanbul.

Învingătoarea dintre CSM și Nyiregyhaza va înfrunta în optimi câștigătoarea duelului dintre Mladost Zagrev și OK Kastela, ambele din Croația.