Chindia Târgoviște, înfrângere la startul noului campionat: 0-1 cu Rapid București

Chindia Târgoviște a debutat cu o înfrângere în noul sezon al Ligii 1. Duminică seara, roș-albaștrii au cedat, 0-1, partida cu Rapid București, susținută pe Arena Națională.

Reușita câștigătoare a “giuleștenilor” a fost semnată de Adrian Bălan, în minutul 57, după o fază inițiată de Crepulja.

Chindia a avut o șansă mare de a restabili egalitatea pe tabelă, dar Florea, scăpat singur cu portarul, a finalizat dezamăgitor cu opt minute înainte de finalul întâlnirii.

Runda viitoare Chindia va evolua, la Buzău în compania lui Sepsi Sfântu Gheorghe.

Rapid București – Chindia 1-0 (0-0)

Marcator: Bălan (57).

Rapid: Moldovan – Belu, Săpunaru, Grigore, Morais – Crepulja (90 Dandea), Albu – Carnat (82 Romario), Ilie (66 Panoiu), Hlistei (82 Bazza), – Bălan. Antrenor. Mihai Iosif.

Chindia: D. Moldovan – Căpușă, Celea, Iacob, C. Dinu (54 Rouboulakos) – Neguț, Suciu (73 Corbu), Popadiuc, Șerban (73 Matis) – Popa, Florea. Antrenor: Emil Săndoi.