Chindia Târgoviște, formă excelentă în play-out! Roș-albaștrii au scăpat de emoțiile retrogradării după succesul cu UTA

Chindia Târgoviște continuă forma excelentă în play-out. Astăzi, în Sâmbăta Mare a Paștelui, roș-albaștrii și-au arătat din nou superioritatea și au ajuns la a patra victorie în doua fază a campionatului, după ce au învins UTA Arad, în deplasare, cu scorul de 1-0.

Singura reușită a întâlnirii a fost semnată de Paul Iacob, în repriza a doua. Mijlocașul a reușit o bijuterie de gol, în minutul 68, printr-un șut din afara careului.

După succesul cu UTA, târgoviștenii au scăpat de emoțiile retrogradării. Chindia continuă să fie lider în play-out, cu 33 de puncte acumulate. Mai mult de atât, în acest play-out, la capătul a cinci meciuri jucate, Chindia nu a primit niciun gol.

Etapa viitoare, la Buzău, Chindia va juca în compania lui Gaz Metan Mediaș.

UTA Arad – Chindia Târgoviște  0-1 (0-0)

Marcator: P. Iacob (68).

UTA: Fl. Iacob – Peteleu (61 Shlyakov), Erico da Silva, Fl. Ilie, Roumpoulakou – Albu (87 Rus), Vorobjovas – Ad. Petre (60 Hora), Roger Rodrigues, Rusu (87 Miculescu)– Voinea (60 Antal). Antrenor: Laszlo Balint.

Chindia: Aioani – Martac, Pițian, Celea (74 C. Dinu), Kocic – Neguț (82 Rață), Iacob, Dulca, Dumitrașcu (82 Căpușă) – Yameogo (61 D. Popa), Berisha (60 Florea). Antrenor: Emil Săndoi.

Sursă foto: Chindai Târgoviște/ Ciprian Petcuț