Chindia Târgoviște continuă transferurile pentru actuala stagiune. După ce, la sfârșitul săptămânii trecute, a reușit să-l înregimenteze pe africanul Dylan Mboumbouni, astăzi, sub comanda lui Ilie Poenaru a ajuns un fotbalist format la celebra academie catalană ,,La Masia”.
Este vorba de apărătorul dreapta, în vârstă de 21 de ani, spaniolul Pol Munoz. În trecut, acesta a mai jucat pentru Lleida și Lecce. Ultima dată, nouă achiziție a Chindiei a evoluat în Italia, în Serie D, la Nardo.
,,Pol Munoz e al Chindiei! Fundașul dreapta în vârstă de 21 de ani a semnat un contract pentru două sezoane cu echipa noastră.
Pol este format în La Masia, academia stelară a Barcelonei. A mai trecut în carieră pe la cluburile Lleida și Lecce.
Îi urăm bun-venit și cât mai multe realizări în tricoul Chindiei!”, este prezentarea făcută de Chindia Târgoviște.














