Arbitru lovit pe un teren de fotbal din Dâmbovița. “I-a sărit fluierul din gură”. Meciul a fost întrerupt

Un nou scandal a cuprins fotbalul mic dâmbovițean! Ieri, în Onoare Nord (Liga a 5-a), la meciul dintre Viitorul Răzvad și Cetatea Târgoviște a fost lovit arbitrul central. În minutul 65 al întâlnirii, “fluierașul” Petre Crețu a fost pălmuit de unul dintre jucătorii formației gazdă, după ce-a fost eliminat pentru acontarea a două cartonașe galbene.

Se pare că în momentul când a fost lovit, arbitrului i-a sărit fluierul din gură! “Totul a degenerat în minutul 65 al jocului. Un jucător de la Răzvad când a fost sanționat cu cartonaș roșu a sărit pe arbitrul central și i-a aplicat o palmă pe care cred că o va ține minte mult timp de aici înainte. Supărarea jucătorului de la Viitorul a survenit din cauza faptului că a fost eliminat. În momentul când a fost lovit arbitrului i-a sărit fluierul din gură.  Imediat, după ce a fost lovit, arbitrul a oprit jocul. Centralul întâlnirii mai opriseră o dată partida și în momentul când în zona băncii tehnice a Răzvadului se aflau mai mulți oameni care nu erau trecuți în raportul de joc. E păcat că un joc frumos nu a ajuns până în minutul 90”, ne-a declarat un martor al meciului. Pe de altă parte, în prima repriză a meciului, arbitrul Petre Crețu a mai dictat două eliminări în rândul formației din Răzvad. Meciul dintre Răzvad și Cetatea s-a întrerupt în minutul 65, la scorul de 2-0 în favoarea echipei oaspete. Cele două goluri ale Cetății au fost marcate de Sorin Popescu. Brigada de arbitri a meciului a fost alcătuită din Petre Crețu – Marian Mălău și Daniel Chiriță.