Victorie spectaculoasă pentru Chindia Târgoviște! Echipa lui Viore Moldovan a dat de pământ cu vicecampioana României într-un meci amical

Chindia Târgoviște a obținut, astăzi, o victorie spectaculoasă într-un meci amical susținut împotriva lui FCSB.

În jocul disputat la baza sportivă a grupării bucureștene, dâmbovițenii s-au impus cu scorul de 6-3, în urma reușitelor semnate de Burlacu (2), Dumiter (2), Șerban și Yameogo. În schimb, pentru FCSB au marcat Hora, Gnohere și Momcilovic.

Conform înțelegerii dintre cele două echipe, de la începutul partidei, jocul a fost împărțit în două reprize a câte 60 de minute. Pe parcursul jocului, antrenorul Chindiei, Viorel Moldovan, a rulat toți jucătorii pe care i-a avut la dispoziție.

Singurii jucătorii pe care acesta nu a putut miza au fost portarul Marian Aioani și pe mijlocașul Vadim Rață. Primul a fost convocat în naționala de tineret a României, iar al doilea a fost selecționat în prima reprezentativă a Republicii Moldova.

Sursă foto: Facebook FCSBOfficial