Victorie mare pentru Flacăra Moreni, într-un meci în care s-au marcat șapte goluri

Etapa cu numărul 21 a campionatului a priit din plin “lupilor” de la Flacăra Moreni. Formația antrenată de Gabriel Paraschiv a fost de neoprit și a depășit, în deplasare, pe Atletic Bradu cu 5-2.

Într-un meci în care argeșenii au deschis scorul prin Trașcă (16), morenarii s-au mobilizat rapid, iar în câteva minute au reușit să treacă la conducerea scorului, după ce A. Roman a restabilit egalitatea (17), iar Tocan și-a trecut și el numele pe lista marcatorilor (27). În schimb, până la pauză, Bradu a readus echilibrul pe tabelă după ce Preda l-a bătut pe Curchi, în minutul 37. A doua repriză a aparținut în totalitate dâmbovițenilor, iar pe parcursul acesteia Moreniul a marcat de trei ori, prin M. Plăcintă (60 – pen), Oaie (64) și Neacșu (74). După succesul categoric de la  Bradu, Flacăra se menține pe locul 9, ajungând la 21 de puncte, acumulate în 19 meciuri susținute. Pentru înfruntarea cu Atletic, Paraschiv a mizat pe o formulă de echipă alcătuită din Curchi – A. Costache, Oaie, Matei, A. Negrea – M. Plăcintă, Neacșu – Tocan, Roman, Roșciugă – Neguț, iar în actul secund au mai intrat Drăgan, B. Negrea, Țânțaru și Al. Costache. Etapa viitoare, Flacăra va da piept acasă cu CS Mioveni II.