Victorie clară pentru FC Pucioasa! “Bombonarii” au urcat în clasament

FC Pucioasa arată din ce în ce mai bine în campionat! Formația din dealul “Patrana” a ajuns la cea de-a treia victorie stagională, după ce a trecut cu 4-2 de Sporting Roșiori, pe teren propriu. În disputa cu gruparea teleormăneană, elevii lui Cristi Bălașa au demonstrat mare poftă de joc și au dominat în cea mai mare parte ostilitățile din teren.

Tibi Calofir a deschis scorul pentru Pucioasa în prima repriză (34), după care tot el l-a majorat în debutul actului secund (49), transformând cu precizie un penalty. Peste alte două minute, “bombonarii” au dus scorul l-a unul de neprezentare (3-0) în urma reușitei semnate de Lețu. Pe o relaxare a Pucioasei, teleormănenii au accelerat la maximum pedala de accelerație, reducând substanțial din handicap, la capătul golurilor marcate de Velică (81) și Manda (86). În ultimele secvențe ale întâlnirii Nedelea a semnat ultima reușită a Pucioasei, stabilind scorul final al meciului. După succesul cu Roșiori, „bombonarii” au urcat, provizoriu, pe locul 6 în clasamentul seriei C3, cu 10 puncte acumulate. Etapa viitoare Pucioasa va evolua în deplasare, în compania lui Turris Oltul Turnu Măgurele, o altă echipă din județul Teleorman.