Pugiliștii de la CS Târgoviște, de trei ori pe podium la Cupa României! Cătălin Burcea a obținut medalia de aur

0

Ediția din acest an a Cupei României pentru tineret a fost un real succes pentru pugiliștii Clubului Sportiv Târgoviște. Boxerii antrenați de Gheorghe și Alexandru Stan au obținut la Sighișoara, gazda competiției, un total de trei medalii.

Cea mai strălucitoare a fost cucerită de Cătălin Burcea. Astfel, la categoria 64 de kilograme, pugilistul de la CS Târgoviște a obținut aurul, după ce-a terminat concursul pe primul loc. În shimb, Adrian Gore (cat. 49 kg) a obținut argintul, iar Denis Constantina (91 kg) și-a trecut în cont bronzul. Evoluțiile bune bifate la Sighișoara au făcut din pugiliștii Clubului Sportiv Târgoviște să termine cu fruntea sus ediția din acest an a Cupei României pentru tineret.