Neicuțescu, “taxat” de Nicu Croitoru după eliminarea din meciul cu Dunărea Călărași!

0

Atacantul Mihai Neicuțescu a dezamăgit total în derby-ul dintre Chindia Târgoviște – Dunărea Călărași, încheiat cu scorul de 2-2. Jucătorul venit în vară pe “Eugen Popescu” a suferit o eliminare stupidă în finalul primei reprize a jocului, lăsându-și echipa în inferioritate numerică spre nemulțumirea tuturor celor prezenți în tribune.

Tânărul fotbalist a primit în minutul 45 al doilea cartonaș galben după ce a intrat pe teren fără acordul arbitrului. Colegii săi au resimțit din plin eliminarea lui Neicuțescu în actul secund, când Dunărea a restabilit echilibrul pe tabela de marcaj. Eroarea atacantului a fost „taxată” la finalul întâlnirii de Nicu Croitoru, antrenorul divizionarei B dâmbovițene. “Îmi e foarte greu să spun ce s-a întâmplat la acea fază. Jucătorul susține că a avut încuviințarea arbitrului de tușă de a intra în teren, iar asistentul spune că nu i-a dat încuviințarea. O fază grea. Însă, jucătorul nostru trebuia să fie mai atent ținând seama că mai avea un cartonaș galben și era final de repriză”, a declarat Nicu Croitoru. Neicuțescu a ajuns în la Târgoviște în luna iulie de la Dinamo II, sub formă de împrumut. Jucătorul a marcat până acum în campionat 4 goluri pentru echipa de lângă Turnul Chindiei.