Mihai Neicuțescu, “dublă” pentru Chindia! Jucătorul venit de la Dinamo II a ajuns la a cincea reușită stagională

0

Atacantul Mihai Neicuțescu se simte foarte bine la Chindia Târgoviște. Venit în vară pe “Eugen Popescu”, de la Dinamo București II, tânărul jucător a devenit rapid unul dintre principalii marcatori ai grupării dâmbovițene.

Ieri după-amiază, acesta și-a trecut din nou numele pe lista marcatorilor de la Chindia, după ce a reușit “dubla” în disputa cu CS Mioveni, într-un meci câștigat de târgovișteni cu 2-0. Jucătorul a marcat ambele goluri în prima repriză, după care în minutul 65 a părăsit terenul de joc, fiind înlocuit de Nisipeanu. După „doppietta” cu argeșenii, Neicuțescu a ajuns la a patra reușită în campionat. Primele două goluri au fost semnate în jocurile cu Știința Miroslava și Academica Clinceni. Neicuțescu are un total de cinci goluri în acest sezon, după ce și-a arătat “colții”și în Cupa României, reușind să înscrie în meciul cu AFC Hărman. Într-un interviu acordat pentru dbonline.ro marele vis al atacantului este acela de a juca la prima echipă al lui Dinamo București.