“Măcel” pe Cricov ! Victorie zdrobitoare pentru Flacăra Moreni

Flacăra Moreni a demolat-o, ieri, într-un meci amical pe Viitorul IL Caragiale, reprezentantă a Ligii a 4-a dâmbovițene. “Lupii” morenari au fost de neoprit în cel de-al doilea test de verificare al iernii și au lovit adversarul din toate direcțiile. Aflată într-o formă de zile mari, Flacăra a trecut de IL Caragiale la scor de maidan, 12-0, într-un joc ce a avut loc pe stadionul „Pompieri” din Moreni.

În partida cu IL Caragiale, atacantul “lupilor” Silviu Oprescu a fost jucătorul meciului, marcând de numai puțin patru ori în poarta adversă. Acesta a fost secondat de Drăgan, jucătot ce și-a trecut în cont o “triplă”. Pe lângă cei doi atacanți, alți marcatori ai Moreniului în jocul cu IL Caragiale au mai fost Zidăroiu, Roșciugă, Oaie, A. Negrea, Iorga. Împotriva divizionarei D, antrenorul “lupilor” Gabriel Paraschiv a mizat în prima repriză pe un “11” alcătuit din Chiran (Sârbu) – Niță, Costache, Pahonțu, Cernea – D. Matei, Neacșu – Zidăroiu, Roman, Ilie – Drăgan. În schimb, în actul secund, când s-au marcat alte opt goluri, Flacăra ia aruncat în luptă pe Pandalache – Oprea, E. Matei, Oaie, A. Negrea – Vârtej, Dinu – Iorga, B. Negrea, Roșciugă – Oprescu. Tot pe parcursul celei de-a doua reprize au mai intrat Stănescu, Chițescu și Oroșan. În primul amical al iernii, Flacăra dispus de echipa juniorilor B de la GȘA Nucet, cu 2-1. În perioada 4-9 februarie morenarii vor efectua un cantonmaent la propria bază sportivă, iar sâmbăta viitoare vor înfrunta pe Recolta Gura Șuții, într-un nou test de verificare.