LIVE TEXT | Pandurii Tg. Jiu – Chindia 3-3. Final de meci. Târgoviștenii au plecat cu un punct

Final de meci

Minutul 90+1 – Neicuțescu driblează frumos în careu, își așează mingea pe voleu, șutează, dar Stanca apără impecabil.
Minutul 76 – 3-3 – Chindia primește penalty și Honciu restabilește egalitatea pe tabela de marcaj.

Minutul 69 – 3-2 – Dodoi duce Pandurii în avantaj. Tg. Jiu trece la conducerea partidei după ce a fost condusă cu 2-0.

Minutul 67 – 2-2 – Raiciu egalează pentru Pandurii.

Pauză

Minutul 45+11-2 – Bugjjor centrează în fața porții și Dodoi înscrie din alunecare.
Minutul 33 – O nouă ocazie bună în dreptul Chindiei. Bâtfoi primește o pasă bună printre doi fundași, își pregătește șutul, dar este blocat în ultim moment
Chindia joacă foarte bine, se apără bine și atacă tăios.

Minutul 17 – 0-2 – Crinel Stoica l-a bătut pe Stanca și a mărit avantajul pentru Chindia.

Minutul 3 –  0-1 – Scăpat singur spre poarta Pandurilorm Honciu a deschis scorul pentru Chindia. Neicuțescu deeviase inspirat o degajare a lui Iustin Popescu.

Pandurii: Stanca – Vodă, Ciobanu, Lung, Drugă – Zaina, Raiciu, Trifu – Bujor, Dodoi, Rus. Rezerve: Popescu – Homei, Celea, Pârvulescu, Tudoran, Şendroiu, Dănăricu. Antrenor: Adrian Iencsi

Chindia: Popescu – Martac, Vătavu, Ispas, Dumitraşcu – Neicuţescu, Honciu, Mihai, Stoica, Matei, Băftoi. Rezerve: Mieilă – Ciobotariu, Pencea, Neguţ, Nisipeanu, Şerban, Acasandrei. Antrenor: Nicolae Croitoru.