Încă o remiză pentru Chindia Târgoviște în amicale!

Chindia Târgoviște a uitat ce înseamnă victoria în amicale. Ieri, pe terenul din Aninoasa, roș-albaștrii au ajuns la cel de-al cincelea joc în care succesul a fost inexistent. După remizele cu CS Mioveni și FC Voluntari și înfrângerile cu Daco-Getica București și Rapid București, Chindia a bifat un nou rezultat de egalitate, în compania lui Metaloglobus București (1-1).

Pe arena din vecinătatea Târgoviștei, gruparea din capitală a deschis scorul prin Ghenovici (52), dintr-un penalty, după care, cinci minute mai târziu, dâmbovițenii au restabilit echilibrul prin Florea. Chindia a mizat în jocul cu bucureștenii pe o formulă de echipă alcătuită din Aioani – Martac, Acasandrei, Șandru, Panait – Neguț, Mijokovic, L. Mihai, Mihaiu – Neicuțescu, Cherchez, iar în repriza secundă au mai intrat Florea, Dumitrașcu, Lungu, Rață, Novac și C. Stoica. Testul de verificare cu Metaloglobus a fost penultimul pentru roș-albaștrii din perioada de pregătire. Chindia Târgoviște va susține ultimul amical la sfârșitul săptămânii viitoare, dar adversarul încă nu se cunoaște. Victoriile din această iarnă bifate de Chindia au fost în jocurile cu Unirea Bascov și CS Balotești. Pe 22 februarie, pe teren propriu, dâmbovițenii vor da piept cu Aerostar Bacău.

Sursă foto: sportimpact.ro