Greu și pentru Titu! Urban a cedat și în etapa a doua a campionatului

Start ratat de campionat și pentru Urban Titu! Echipa din sudul județului a călcat strâmb și pe teren propriu, după ce același lucru l-a făcut și în deplasare, în runda inaugurală a competiției. În etapa a doua a întrecerii, echipa antrenată de Mihai Dinu a cedat, la limită, în disputa cu CS Mioveni II, cu scorul de 0-1.

Singurul gol al întâlnirii de pe “Orășenesc” a fost marcat de Dan Mincă, în minutul 60 al întâlnirii. Mai mult de atât, în ultimele zece minute ale jocului, Titu a rămas în inferioritate numerică după ce Alecsandru a văzut cartonaș roșu pentru o intrare dură la un adversar. Pentru înfruntarea cu argeșenii, Urban a mizat pe o formulă de echipă alcătuită din Popa – Vlad, Negulescu, Alecsandru, Radu – Amariei, Bănică, Dicu, Stăncilă – Manole, Cioran, iar în actul secund au mai intrat Stăncuțu, Ghenu, Simion și Ghica. Etapa viitoare Titu va întâlni Flacăra Moreni, într-un nou duel al orgoliilor dâmbovițene. Pe de altă parte, cum săptămâna trecută a înaintat o cerere la FRF, Titu va juca meciurile de acasă din campionat vineri și nu sâmbăta așa cum le-a susținut până acum.