Francezul Bradley Diallo, la primul gol în echipamentul Chindiei Târgoviște. A “spart” gheața în meciul cu Sepsi

Francezul Bradley Diallo a “spart” gheața în Liga 1! Apărătorul Chindiei Târgoviște a înscris, duminică seara, primul său gol în campionatul de fotbal al României.

În disputa dintre Chindia și Sepsi, încheiată 1-1, fotbalistul din Hexagon a semnat reușita formației târgoviștene, în prima repriză. Acesta a deschis scorul, în minutul 27, printr-o lovitură de cap, din interiorul careului, după o centrare a puștiului Șerban.

Diallo a ajuns la Chindia în iarnă, de la Poli Iași, formație pentru care a evoluat în turul campionatului. În 17 meciuri. Până acum, în tricoul Chindiei a evoluat în 4 meciuri, la capătul cărora a bifat 360 de minute de joc.

De-alungul carierei, Diallo a mai jucat la echipe precum Gaz Metan Mediaș, LA Galaxy, RWS Bruxelles, Oldham Athletic și Marseille.

Sursă foto: AFC Chindia Târgoviște/ Marius Tudor