Flacăra Moreni se stinge!

0

Flacăra Moreni continuă să fie de nerecunoscut în actualul sezon al Ligii a 3-a! Înfrângerea a devenit cuvântul de ordine la formația de pe malul Cricovului în ultima perioadă. Echipa antrenată de Gabriel Paraschiv nu s-a regăsit nici cu SC Popești-Leordeni și a cedat cu 1-3, pe terenul adversarului, într-un joc ce a contat pentru etapa a 11-a.

Chiar dacă morenarii au deschis scorul, prin Neguț, în prima repriză, Flăcara s-a stins total în actul secund, iar ilfovenii au revenit spectaculos, întorcând scorul în favoarea lor, la capătul reușitelor semnate de Boiangiu (2) și Romanescu. Într-o dispută în care a contat doar o repriză, Flacăra a mizat pe o formulă de echipă alcătuită din Curchi – Parghel (64 A. Negrea), Matei, Oprea, Palamariu – M. Plăcintă, L. Plăcintă (82 B. Negrea) – Țânțaru, Tocan (82 Costache), Cernea (74 Drăgan) – Neguț. După  eșecul de la Popești-Leordeni, echipa lui Paraschiv a lăsat încă o dată impresia că se află într-o criză agonizantă, care se acutizează de la un meci la altul. Cu cinci puncte acumulate în 11 etape, gruparea din Moreni stagnează pe ultimul în loc în seria C3. La sfârșitul acestei săptămâni, în penultima etapă a turului de campionat, Flacăra va înfrunta Viitorul Domnești, într-un meci în care toată suflarea fotbalistică din Moreni așteaptă revirimentul “lupilor”.