Flacăra Moreni a reuşit o victorie frumoasă

Flacăra Moreni a încheiat en-fanfare etapa cu numărul 18 a Ligii a 3-a. Pe teren propriu, “lupii” de pe Cricov au învins-o pe CSM Alexandria, una dintre formațiile care la începutul campionatului avea ca obiectiv promovarea. Morenarii au trecut de echipa lui Sorin Albeanu, cu 2-1, după ce au stabilit scorul final încă din prima repriză.

Trupa lui Gabriel Paraschiv a deschis scorul rapid, prin atacantul Andrei Iliescu, printr-o frumoasă lovitură de cap. Alexandria a restabilit egalitatea în minutul 28, prin Desculțu. Golul izbăvitor al dâmbovițenilor a fost semnat patru minute mai târziu de Zidăroiu, dintr-un penalty, obținut de Oaie. Cucerirea tuturor punctelor cu Alexandria a dus Flacăra să atingă a doua victorie din retur, după cea cu FC Voluntari II. După succesul cu teleormănenii, Flacăra a urcat pe locul 12 în clasament, cu 19 puncte acumulate. Etapa viitoare morenarii vor înfrunta, în deplasare, pe Flacăra Horezu.

Flacăra Moreni – CSM Alexandria  2-1 (2-1)

Marcatori: Iliescu (5), Zidăroiu (32 –pen)/ Desculțu (28).

Flacăra: Sârbu – Oprea (90+4 Pahonțu), E. Matei, Oaie, Cernea – Neacșu, Vârtej – Zidăroiu (70 Rosciugă), Drăgan (88 Oprescu), Ilie (79 Niță) – Iliescu. Antrenor: Gabriel Paraschiv.

CSM Alexandria: Olteanu – Sârbu, Ciocoteală, Novacek (35 Boșoteanu), Gheorghe –Mitrean, Vâlcică, Desculțu, Cîmpanu (76 M. Matei) – Moldovan, Fotescu (70 Terci). Antrenor: Sorin Albeanu.