Flacăra Moreni nu se regăsește în campionat!

Flacăra Moreni nu se simte deloc bine în campionat. Divizionara C dâmbovițeană a disputat trei meciuri în actuala ediție a Ligii a 3-a și nu a câștigat nici un meci. Vineri după-amiază, în cea de-a treia etapă a competiției “lupii” de pe Cricov s-au recunoscut înfrânți. De această dată, morenarii au cedat în fața lui CSM Alexandria, cu 0-2.

Teleormănenii au marcat ambele goluri prin Vintilă, în actul secund al întâlnirii, într-un interval de doar zece minute. Chiar dacă galben-albaștrii su sperat că pot pleca neînvinși din a doua deplasare stagională, Alexandria și-a arătat superioritatea în repriza a doua. Așadar, după înfrângerea cu teleormănenii, Flacăra rămâne cu doar un punct în clasament, obținut în urma remizei cu Turris-Oltul Turnu Măgurele. Etapa viitoare, echipa lui Gabriel Paraschiv va înfrunta pe Flacăra Horezu, pe teren propriu. În disputa cu CSM Alexandria, Flacăra a mizat pe o formulă de echipă alcătuită din Chiran – Costache (60 Cernea), Matei, Vârtej – Parghel, Neacșu, A. Negrea – Zidăroiu, Oprescu (60 Dinu), Ilie – Drăgan (65 Roman).