Flacăra Moreni a mai obţinut o victorie în amicale

“Lupii” de la Flacăra Moreni și-au arătat din nou colții în amicale. După înfrângerea cu CSM Gloria Buzău (0-2), ieri, elevii lui Gabriel Paraschiv și-au dovediat superioritatea și-au trecut de Teleajenul Vălenii de Munte, cu 2-0, în cel de-al patrulea test de verificare al verii.

Cele două goluri morenare au fost marcate de Iulian Drăgan, în prima repriză, și de Bogdan Negrea, în actul secund. Flacăra a mizat în partida cu prahovenii pe o formulă de echipă alcătuită din Chiran – Costache, Matei, Cernea – Oprea, Neacșu, A. Negrea – Zidăroiu, Oprescu, Ilie – Drăgan, iar în repriza a doua au mai intrat Sârbu, Pandalache – Vârtej, P. Vasile, Oae, G. Preda, Bourceanu, Parghel, C. Dinu, B. Negrea, Parschiv și Roman. Următorul amical pentru Flacăra Moreni va fi miercuri, fie împotriva Petrolului Ploiești, fie împotriva unui alt adversar. De asemenea, pe 11 august morenarii vor întâlni pe CS Cornu, iar pe 15 august vor evolua în turul 2 al Cupei României, unde cel mai probabil adversar le va fi Gloria Cornești.