Flacăra Moreni a făcut spectacol la Sibiu!

Flacăra Moreni se prezintă din ce în ce mai bine în ultima parte a campionatului. În runda cu numărul 25 a Ligii a 3-a, galben-albaștrii și-au arătat din nou colții și au trecut în deplasare de FC Hermannstadt II, cu 3-1, după ce s-au aflat în cea mai mare parte la conducerea ostilităților din teren.

În minutul 37 al întâlnirii, Oaie a deschis scorul pentru dâmbovițeni, iar în debutul actului secund, gazdele au restabilit egalitatea pe tabelă, prin Stanciu (56). În schimb, în ultimul sfert de oră al jocului, elevii lui Gabriel Paraschiv s-a dezlănțuit la poarta lui Baumann, iar într-un decurs de numai câteva minute au stabilit soarta celor trei puncte. Cu 13 minute înainte de ultimul fluier al arbitrului, Zidăroiu ia adus pe morenari în avantaj, printr-un gol din penalty, iar în minutul 55, Vârtej a stabilit scorul final. În disputa cu a doua echipă a Hermannstadt-ului, Flacăra a mizat pe o formulă de echipă alcătuită din Sârbu – Oprea (58 Niță), Matei, Oaie, Cernea – Neacșu, Vârtej – Zidăroiu, Drăgan (80 Negrea), Ilie (58 Roșciugă) – Oprescu (46 Roman). Cu 34 de puncte acumulate, după 25 de meciuri susținute, Moreniul se află pe locul 12. Etapa viitoare, pe teren propriu, Flacăra va evolua în compania ilfovenilor de la Viitorul Domnești, ocupanta ultimului loc în C3.