FC Pucioasa s-a calificat în turul 3 al Cupei României. Victorie cu Flacăra Moreni

FC Pucioasa s-a calificat, marți după-amiază, în turul 3 al Cupei României, ediția 2020-2021. Formația antrenată de Nicu Croitoru și Sică Bârdeș a reușit urcarea în noua fază a întrecerii după ce a trecut de Flacăra Moreni, cu scorul de 2-1.

Pe teren propriu, puciosenii au început în forță jocul, iar în minutul 36 au deschis scorul prin Marina, dintr-un penalty. Cu un minut înainte de pauză, Crinel Stoica a ridicat scorul la 2-0 și a netezit din plin drumul “bombonarilor” spre turul 3 al întrecerii.

În actul secund, Flacăra a arătat ceva mai bine și a redus din handicap prin Alexandru Oaie (68), jucător ce a stabilit scorul final al întâlnirii.

Cum nu a mizat pe mai mulți titulari de drept, foarte probabil, morenarii nu au fost interesați prea mult de Cupa României. Pentru ei, prioritar rămâne campionatul, acolo unde țintesc un parcurs cât mai bun.