FC Pucioasa a dat de pământ cu Astra II

FC Pucioasa a urcat din nou în prima jumătate a clasamentului în seria C3. Acest lucru s-a produs după ce “bombanarii”  și-au adjudecat toate punctele în disputa cu Astra II, susținută pe teren propriu. Pe “Patrana”, elevii lui Cosmin Lunescu s-au impus cu 2-0, după un joc pe care l-au controlat de la un capăt la altul. Dâmbovițenii au început în forță partida cu “astralii”, iar în minutul 15, principalul golgheter al Pucioasei, Tibi Calofir a deschis scorul, dintr-un penalty. Al doilea gol puciosean a venit în minutul 73, fiind reușit de mijlocașul Vlăduț Parghel. Pe de altă parte, în urma golului marcat cu “astralii” Calofir ajuns la cota 19 în acest sezon, fiind pe primul loc în topul golgheterilor în C3. După succesul cu Astra II, Pucioasa a urcat pe locul 7 în C3, cu 42 de puncte acumulate. Etapa viitoare, în deplasare, “bombonarii” von evolua în compania lui Atletic Bradu, formație aflată pe loc retrogradabil.