FC Aninoasa nu a luat nimic în duelul cu Astra II. Echipa lui Cristi Bălașa a irosit un penalty în finalul întâlnirii

0

FC Aninoasa a încheiat printr-o înfrângere meciul cu Astra II, ce a contat pentru etapa a 21-a a campionatului. Pe teren străin, echipa din apropierea Târgoviștei a cedat cu scorul de 0-2, la capătul reușitelor semnate de Bogdan Chipirliu, în minutele 1 și 35.

Într-un joc în care elevii lui Cristi Balașa au sperat că pot obține un rezultat pozitiv, aceștia au arătat mai bine în actul secund, când au fost egalii formației prahovene. Mai mult de atât, în minutul 90+2, nou-intratul Adrian Mitrea a irosit un penalty, obținut de Diță. De asemenea, pe parcursul jocului, Aninoasa a avut și ea șansa ei de gol, dar Leotescu, Pahonțu, Maican și Nedelea nu s-au aflat în zi de grație. Împotriva Astrei II, conducerea tehnică a Aninoasei noastre a mizat pe o formulă de echipă alcătuită din Grigore – Grigorescu, Pahonțu, Neaga (46 Năstase), Diță – G. Matei (87 Mitrea), Lică, Blas, Nedelea – Maican, Leotescu. Etapa viitoare, pe teren propriu, Aninoasa va înfrunta, pe 27 aprilie, pe SC Popești Leordeni, într-un joc în care obiectivul principal va fi obținerea tuturor punctelor.