Eșec la final de tur pentru “lupi”! Flacăra Moreni, învinsă acasă de echipa lui Mititelu

Flacăra Moreni a încheiat în genunchi ultima etapă a turului de campionat. “Lupii” de pe Cricov au cedat cu 0-2 disputa cu Universitatea Craiova, la ultima strigare din prima parte a Ligii a 3-a. Pe teren propriu, galben-albaștrii nu au avut prea multe de spus în fața formației patronate de Adrian Mititelu.

În partida cu oltenii, elevii lui Gabriel Paraschiv s-au speriat de adversar încă din debutul întâlnirii. În minutul 6, Craiova a deschis scorul, prin Sabin Lupu, după care la jumătatea primei reprize, oltenii au perforat din nou poarta lui Sârbu, prin Claudiu Bălan, stabilind scorul pauzei, dar și pe cel al meciului. Înfrângerea înregistrată cu U. Craiova face din Flacăra să termine turul campionatului pe locul 14, cu doar 13 puncte acumulate. În prima etapă din retur, formația morenară va da piept, pe teren propriu, cu FC Voluntari 2.

Flacăra Moreni – U. Craiova  0-2 (0-2)

Marcatori: Lupu (6), Bălan (23).

Flacăra: Sârbu – Oprea, Matei, Vârtej, Cernea – C. Dinu, Neacșu – Zidăroiu, Drăgan, A. Negrea (60 Roman) – Oprescu. Antrenor: Gabriel Paraschiv.

1. Craiova: Chindriș – Negru, Dănănae, Calu, Perez (55 Ezaki) – Moț, Raicea (65 Surugiu), Lupu – Bălan, Costea (75 Zimta), Dina. Antrenor: Nicolo Napoli.