Diana Vlăsceanu, medaliată cu bronz la Internaționalele de lupte ale Turciei pentru juniori

0

O luptătoare a Clubului Sportiv Școlar Târgoviște a încheiat pe podium Internaționalele Tuciei pentru juniori. Diana Vlăsceanu, antrenată de Cornel Cornea, s-a comportat bine la puternicul turneu internațional, iar rezultatul său a fost unul pe măsură, în limitele categoriei 76 de kilograme.

La capătul unei prestații bune sportiva de la CSȘ Târgoviște a cucerit medalia de bronz după ce devenit învingătoare într-una din finalele mici. O altă luptătoare de la CSȘ Târgoviște care a luat parte la Internaționalele Turciei a fost și Maria Cioclea, sportivă ce a concurat la categoria 50 de kilograme. Chiar dacă evoluția sa nu a fost una dintre cele mai bune în Turcia, Maria a primit o veste excelentă la finalul acestei săptămâni. Potrivit antrenorului său, Cornel Cornea, sportiva legitimată la CSȘ a devenit sparring-partnerul Alinei Vuc, numărul 1 mondial, la categoria 50 de kilograme. Astfel, după revenirea din Turcia, Cioclea va merge la Reșița, acolo unde se antrenează Alina Vuc.