Dâmbovițeanul Mihai Temelie, vicecampion al României la judo

Rezultat de senzație pentru un judoka legitimat la CSȘ-CSM Târgoviște! Dâmbovițeanul Mihai Temelie, antrenat de Romel Mușa și Dragoș Gogu a devenit vicecampion al României la juniori I, după ce s-a clasat pe locul 2 în finala Campionatului Național, găzduită de orașul Drobeta Turnu Severin, la sfârșitul săptămânii trecute. Sportivul de la CSȘ-CSM Târgoviște a intrat în posesia medaliei de argint la categoria 81 de kilograme. Mihai Temelie este unul dintre cei mai buni judoka pe care i-a oferit județul Dâmbovița în ultima perioadă. În urmă cu un an, acesta a obținut bronzul la Campionatul Național pentru juniori 1 (U21) – “Ne Waza”, iar în 2017, a fost vicecampion al României la Naționalele de “Ne Waza” pentru cadeți U18. Tot la ediția din acest an a Campionatului Național de juniori 1, alți doi judoka de la CSȘ-CSM Târgoviște, Andrei Moga (cat. 60 kg) și Eric Pătulea (+100 kg) au terminat competiția pe locul 5.