Dâmbovițeanca Maria Cioclea, medaliată cu argint la Campionatul Național Individual de lupte U23

Rezultat notabil pentru Maria Cioclea la Campionatul Național Individual de lupte U23, desfășurat în Covasna, la sfârșitul acestei săptămâni. Sportiva de la CS Târgoviște, antrenată de Cornel Cornea, a devenit vicecampioană a României, după o evoluție foarte bună pe întreaga durată a competiției. Luptătoarea clubului dâmbovițean a obținut medalia de argint în cadrul concursului destinat categoriei 53 de kilograme. Locul 2 de la Naționalele U23 reprezintă unul dintre cele mai bune rezultate obținute de Maria în sezonul actual.

Un alt luptător de la CS Târgoviște care a urcat pe podium în Covasna a fost Ionuț Drăgănescu. În limitele categoriei 70 de kilograme, sportivul nostru a cucerit medalia de bronz.

De asemenea, după o evoluție apreciabilă, Dan Vlăsceanu, legitimat tot la CS Târgoviște, a terminat pe locul 4, întrecerea destinată categoriei 74 de kilograme.