CSM Târgoviște, din eșec în eșec la baschet!

Echipa de baschet feminin a Clubului Sportiv Municipal Târgoviște arată tot mai multe lacune în ultima perioadă. Formația antrenată de Cătălin Tănase nu a mai găsit victoria de ceva timp, iar săptămână trecută a întâmpinat două înfrângeri.

Mai mult de atât, în ultimele cinci meciuri, echipa dâmbovițeană a înregistrat cinci înfrângeri consecutive. După ce a fost elimintă din Cupa României de către CSM Satu Mare, în faza sferturilor, sâmbătă după-amiază, gruparea târgovișteană a cedat și cu Olimpia CSU Brașov, într-un meci din campionat. În disputa cu ardelencele, târgoviștencele au cedat cu 59-75 (17-23, 15-25, 17-6,  10-21). Singurul sfert în care CSM a arătat bine sub Tâmpa a fost al treilea, când s-a impus la o diferență 11 puncte. Pentru CSM în jocul cu Olimpia au marcat T. Kilin 3 p, M. Coker 9, G. Irimia 6, A. Stoenescu 19, P. Poole 8, L. Toma 3 și L. Vaida 11. După 20 de jocuri disputate în acest campionat, CSM se află pe locul 4, cu 29 de puncte acumulate. Marți după-amiază într-un meci infernal, CSM Târgoviște va înfrunta, pe teren propriu, de la ora 16.30, pe Sepsi Sfântu Gheorghe, campioana en-titre a României.